Yhteystiedot

Myynti

myynti@wintunix.fi

Tukipalvelut & huolto

helpdesk@wintunix.fi

Savonlinnan toimipiste

+358 15 511 2900 (ark. klo 8-16)

Hämeenlinnan toimipiste

+358 3 787 1060 (ark. klo 8-16)

Helpdesk sopimusasiakkaille

+358 15 511 2920 (ark. klo 8-16)

Ostolaskut

Y-tunnus  0874493-6

Verkkolaskut
OVT 003708744936
Välittäjä Maventa Oy
Välittäjätunnus 003721291126
Pankkiverkossa DABAFIHH

Paperilaskut
Wintunix Oy
08744936
PL 100
80020 Kollektor Scan

Asiakkuustiimi

Heikki Kettunen

Asiakkuudet & myynti, Savonlinna

heikki.kettunen@wintunix.fi

Puh. +358 40 178 8465

 

Myyntipäällikkö Heikille on kertynyt kokemusta alalta jo useamman vuosikymmenen verran.
Ei hetkahda edes hyökyaallon iskiessä

Kari Hanhinen

Asiakkuudet & myynti, Savonlinna

kari.hanhinen@wintunix.fi

Puh. +358 40 164 7696

 

Kari tuntee tuoteuutuudet ja puhelinliittymäasiat kuin omat taskunsa – jos ei satu olemaan metsästysaika tai Suonenjoen mansikkakarnevaalit.

Pekka Puustinen

Yrittäjä & asiakkuudet, koko Suomi

pekka.puustinen@wintunix.fi

Puh. +358 40 718 6417

 

Nuorempi Puustinen on kokonaisuuksien taitaja ja supliikkimies.
Tuntomerkkeinä vauhtia, vaarallisia tilanteita ja tarttuva hymy.

LinkedIn profiili

Markus Pankakoski

Asiakkuudet & tekniikka, Hämeenlinna

markus.pankakoski@wintunix.fi

Puh. +358 40 178 8470

 

Hämeenlinnan aluepäällikkö Markus
on todellinen joka paikan höylä.
Sinatran ääni lavalla, kitara kotona
ja kevyttä rautaa salilla.

LinkedIn profiili

Tekniikkajengi

Jouni Makkonen

Tukipalvelut, Savonlinna

jouni.makkonen@wintunix.fi

Puh. +358 40 178 8466

 

Mitäs teille asennetaan?
Jouni pitää huolen, että homma etenee, ja kertoo samalla puujalkavitsin tai pari.
Käy kotonakin silloin tällöin.

Veli-Pekka Karjalainen

Huolto & tukipalvelut, Savonlinna

veli-pekka.karjalainen@wintunix.fi

Puh. +358 40 511 8414

 

VP vastaa Helpdesk-kyselyihin ja
huoltaa laitteet hujauksessa.

Hulvaton huumorintaju ja täydellinen pokka on kurko yhdistelmä.

Tuomas Hirvonen

Konesali- ja verkkopalvelut, Savonlinna

tuomas.hirvonen@wintunix.fi

Puh. +358 40 759 0672

 

Tuomas ratkoo ongelmia, jopa ennakkoon, ja juttelee samalla mukavia.
Oikein kiva heppu – kunhan et vaan yritä ohittaa  häntä kalabuffeessa.

Mikko Korpelainen

Konesali- ja verkkopalvelut, Savonlinna

mikko.korpelainen@wintunix.fi

Puh. +358 400 467 013

 

Mikko on melkoinen ICT-guru.
Hän pitää huolta, että Tuomas ei syö koko kakkua, ja laittaa koko jengin hikoilemaan vähintään kerran viikossa.

Antti Puustinen

Yrittäjä & asiantuntijapalvelut, koko Suomi

antti.puustinen@wintunix.fi

Puh. +358 40 555 2286

 

Antti on Puustisen veljeksistä se vanhempi (ja viisaampi). Hänelle kertyy sekä sertifikaatteja että ajokilometrejä.
Kärsii kroonisesta kamerakammosta.

Markus Pankakoski

Asiakkuudet & tekniikka, Hämeenlinna

markus.pankakoski@wintunix.fi

Puh. +358 40 178 8470

 

Hämeenlinnan aluepäällikkö Markus
on todellinen joka paikan höylä.
Sinatran ääni lavalla, kitara kotona
ja kevyttä rautaa salilla.

LinkedIn profiili

Vesa Halonen

Tukipalvelut, Hämeenlinna

vesa.halonen@wintunix.fi

Puh. +358 40 178 8478

 

Vesan käsissä ratkeaa pulma kuin pulma.
Musikaalisen Hämeenlinnan yhtyeemme toinen solisti ja porukkamme nuorin (muttei suinkaan lapsellisin) jäsen.

Toimisto & viestintäporukka

Lahja Karjalainen

Toimisto & laskutus, Savonlinna

lahja.karjalainen@wintunix.fi

Puh. +358 40 178 8460

 

Lahja taitaa toimisto- ja laskutusasiat sekä auttaa puhelinliittymiin liittyvissä kysymyksissä.
Pitää pojat ruodussa ja nuhteessa.

Elina Pesonen

Viestintä & markkinointi, Savonlinna

elina.pesonen@wintunix.fi

 

Uusin vahvistuksemme Elina
lähettelee uutiskirjeitä ja somettaa.

Suomi-IT-Suomi -sanakirja kuluu ja kasvaa.

LinkedIn profiili

Ota yhteyttä, ja oikea it-ystävä vastaa!

Toimipisteet

Wintunix Savonlinna

Karjalantie 8
57200 SAVONLINNA
Katso reittiohjeet

Ota yhteyttä

puh. +358 15 511 2900
helpdesk@wintunix.fi

Wintunix Hämeenlinna

Pikku-parolantie 6
13130 HÄMEENLINNA
Katso reittiohjeet

Ota yhteyttä

puh. +358 3 787 1060
helpdesk@wintunix.fi